KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Çayeli Belediyesi'ne makam aracı gibi itfaiye öncü aracı! | Gündem Haberleri

Çayeli Belediyesi'ne makam aracı gibi itfaiye öncü aracı!

Çayeli Belediyesi'ne makam aracı gibi itfaiye öncü aracı!

Rize'nin Çayeli Belediyesi'nin MHP'li başkanı Çiftçi, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından hibe yoluyla alınan itfaiye öncü aracını tanıttı.

Whatsapp haber ihbar

Rize'nin Çayeli Belediyesi'nin MHP'li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, belediyenin yeni itfaiye öncü aracını kameralar kaşısında tanıttı.

Aracın Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından hibe yoluyla alındığını belirten Çiftçi, aracın değerinin 750 bin TL olduğunu söyledi. Fakat Çiftçi aracı alırken vergi ödemedikleri için 280 bin TL'ye aldıklarını ifade etti. 

Bazı vatandaşlar pandemi sürecinde böyle bir harcama yapılmasına tepki gösterdi.

LÜKSÜ PROTESTO EDİYORUM!

Rize'nin Çayeli Belediye Başkanı MHP'li İsmail Hakkı Çiftçi, Belediye Başkanı seçildikten sonra evinden belediye binasına, makam aracı yerine dolmuşla gidip geliyordu.

O günlerde verdiği bir röpörtajda şu ifadeleri kullanmıştı:

'‪İsraf konusunda gençlere mesaj veriyorum. Lüksü protesto ediyorum!. Normal olan benim yaptığım, normal olmayan lüks ve şatafat içinde yaşayan diğer belediye başkanları' şeklinde konuşmuştu. 

GERÇİ PEK İTFAİYE ÖNCÜ ARACINA BENZEMİYOR

Tanıtım videosunda Çayeli Belediyesi'ne alınan ve alınacak olan araçlar hakkında da bilgi veren Çiftçi, şunları söyledi:

* Belediyemize kazandırdığımız yeni araç geldi. Bu aracımız itfaiye öncü aracı. Gerçi pek itfaiye öncü aracına benzemiyor.

* Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından hibe edilmiş parayla, 750 bin liralık bir aracı, biz 280 bin lira ücret ödeyerek aldık. Daha öncede hibe bir çöp aracı almıştık. Başka hibe araçlar da gelecek.

İKİ MİLYON LİRALIK ARAÇ

* Bu zamana kadar belediyemize 2 milyon liralık araç kazandırdık. Bu aracı size tanıtmak istedik. Bu araç itfaiye öncü araç ismiyle alındı. Çünkü, vergilerini vermiyoruz.

* Belediyemizin ihtiyacı olan bir araç. Ama asıl amacımız, Ankara’daki temaslarımızda biz bir itfaiye aracı istedik. Dediler ki, önden size bu öncüsünü verelim inşallah en kısa sürede de itfaiye araçlarını size vereceğiz.

 

        YORUMUNUZU PAYLAŞIN2023'te Kimi Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstersiniz?

2023'te Kimi Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstersiniz?

YAZARLAR

Tümü