Künye
Menü
Adım Adım Windows Kurulumu: Bilmeniz Gerekenler | Bilim-Teknoloji Haberleri

Adım Adım Windows Kurulumu: Bilmeniz Gerekenler

Adım Adım Windows Kurulumu: Bilmeniz Gerekenler

Windows nasıl kurulur adım adım rehber

Yeni bir bilgisayara Windows işletim sistemi kurmak, birkaç basit adımda tamamlanabilen bir süreçtir. İlk olarak, kurulumu gerçekleştirmek için bir Windows kurulum medyasına (USB veya DVD) ihtiyacınız olacak. Bu medyayı oluşturmak için Microsoft’un resmi web sitesinden indirilebilen "Windows Media Creation Tool" kullanılabilir.

Kurulum medyasını oluşturduktan sonra, bilgisayarınızı bu medya ile başlatmanız gerekiyor. BIOS ayarlarından önyükleme sırasını değiştirerek, USB veya DVD’den başlatma seçeneğini seçebilirsiniz. Kurulum ekranı açıldığında, dil ve klavye ayarlarını yaparak "İleri" butonuna tıklayın. Ardından, "Şimdi yükle" seçeneğini seçerek kuruluma başlayın.

Kurulum sürecinde, ürün anahtarınızı girmeniz istenecektir. Daha sonra, kurulum tipi olarak "Özel: Sadece Windows'u yükle" seçeneğini seçin. Kurulumun yapılacağı disk bölümlendirmesini yaparak, işlemi tamamlayabilirsiniz. Kurulum tamamlandığında, bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve Windows’un ilk ayarlarını yaparak kullanıma hazır hale gelecektir.


Editör: Ahmet Haktan ÖZBEY


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN