Künye
Menü
İstanbul’da Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı | Kültür-Sanat Haberleri

İstanbul’da Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı

İstanbul’da Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı

İstanbul kültür sanat festivali 2024

İstanbul, bu yıl da Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. Dünyanın dört bir yanından sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilen festival, çeşitli etkinliklerle şehre renk katıyor. Açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, kültür ve sanatın toplumları birleştirici gücüne vurgu yaptı.

Festival kapsamında, tiyatro gösterileri, konserler, sergiler ve film gösterimleri gibi birçok etkinlik düzenleniyor. Ayrıca, atölye çalışmaları ve panellerle sanatseverler bir araya geliyor. Festivalin bu yılki teması "Kültürlerarası Diyalog" olarak belirlendi ve farklı kültürlerin bir arada nasıl uyum içinde yaşayabileceği üzerine yoğunlaşıldı.

İstanbullular ve turistler, festivalin tadını çıkarırken, şehrin tarihi ve turistik mekanlarında da yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Festival, İstanbul'un kültürel zenginliklerini dünya ile paylaşma ve uluslararası sanatçıları ağırlama amacı taşıyor. Etkinlikler, 2 hafta boyunca devam edecek ve birçok unutulmaz anıya ev sahipliği yapacak.


Editör: Ahmet Haktan ÖZBEY


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN