KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırının Hatırlattıkları | Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu

myolcu53@gmail.com

Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırının Hatırlattıkları

Öncelikle Kılıçtaroğlu’na yapılan saldırıyı, esefle kınıyorum. Toplumumuzun ayrıma değil, birleşmeye ihtiyacı var.

Seçim ortamından yeni çıktığımız bugün geriye baktığımızda, seçim arifesinde maalesef iyi ortam oluşturulmadı. Zillet ittifakı, illet ittifakı gibi konuşmalar, vatandaşı olumsuz etkiledi. Düşman kamplar yaratılmaya, milleti birbirine hasım hale getirmeye, kimsenin hakkı yoktur. BEKA SORUNU olarak ortaya konulan slogan, toplumu ayrıştırma, birilerini ötekileştirme işine yaramıştır.

Asıl beka sorunumuz, ekonomik sorundur. Aldığın borcu ödeyememektir. Masaya oturup, alacaklılar karşısında mahcubiyettir. Alacaklılara karşı, çaresizliktir. İnşallah ülkemizde, yeni bir kapitülasyon anlaşması yapılmaz. Borç alan, emir almaya’ da alışır.

Beka tartışması, insanımızı birbirine hasım haline getirmiştir. Bu durum karşısında ülkemizin düşmanları, içine düştüğümüz bu duruma seviniyorlar.  

Rahmetlik Turgut Özal, topluma birlik ve beraberlik olgusu aşılamış, kavgayı sürtüşmeyi önlemişti. Ya şimdi! Secimi kazanabilmek için, karşıda bulunanlara söylenmeyen kalmadı. Seçim kaybedilirse, ülkede beka sorunu çıkacağı propaganda edildi. Beka sorunu, ülkemiz üretim kaynaklarının satılması, üretimin aksayarak, tüketim toplumu olmamız ile ortaya çıktı. Yurt dışından, mısır nişastası tatlandırıcısı, patates, soğan, kesilmiş et alıyoruz. Yurt dışına döviz ödüyoruz. Bu akıllı bir aile reisinin yapacağı iş midir?  

Güney illerimizin eski bir valisi hatırasında-” PKK ile yapılan mücadelede, ilimizden bir askerimiz şehit olmuştu.  Cenazesi ilimize gelecek, askeri tören yapılacaktı. O gün İl Emniyet Müdürünü yanıma alarak, cenaze kortejinin geçeceği güzergâhı tespit ettik.  Tespit ettiğimiz güzergahta, parti binaları, toplumu galeyana getirecek yerler yoktu. Cenaze merasiminin yapılacağı gün, merasimi koordine etmek için, ilimizin dışından başka bir askeri komutan deldi.  Gelen komutana dedim ki- (Cenazenin geçeceği güzergâh neresi, tespit ettiniz mi?) diye sorduğumda bana, bizim daha önce sakıncalı olarak tespit ettiğimiz güzergâhı gösterdi. Bende tespit ettikleri güzergâha itiraz ettim. Eğer bu yolu seçerseniz, sorumluluk sizin olur. Bu yol sakıncalı, bizim tespit ettiğimiz güzergâhı göstererek, bu yolu kullanın dedim.  Komutan teklifime itiraz etmedi. Bizim tespit ettiğimiz güzergâhı kullandı.

Emniyetçe cenaze merasiminin filmi çekilerek, kayda alındı. Daha sonra filmi izlediğimizde, cenazede taşkınlık yapmaya yeltenenlerin, ilimizden olmadıkları, ilimize dışarıdan geldiklerini tespit ettik.” Diye anlatmıştı.

Oyun aynı. Figüranlar değişiyor. O gün o ilde oynanmak istenen oyun, bugün Çubukta oynanıyor. Biz bu tür olaylarla ne kazanırız? Kılıçtaroğlu’na yapılan saldırı, kime ne kazandırır? Tabiki ülkemizin düşmanlarına, malzeme kazandırır. Ülkemiz’ de gerginlik yaratır. Beka sorunu var diyenler, haklımı çıktılar?  Hayır kamu vicdanında yara aldılar.

Beka sorunu; ülkemizi maddi ve manevi olarak kalkındırmakla yenilir. Yaşadığımız ekonomik çöküntü, şu anda en büyük beka sorunumuzdur. Borcumuzu nasıl ödeyeceğiz. Şirketlerin ödenemez olduğu anlaşılan alacaklarının, Varlık Fonuna devredilmesi ile beka sorununu atlatamayız. Tersine daha çok batağa girmiş olmayız mı?

Ülkemizde adalet yerini buluyor mu? Yoksa hakimler bile namazlarında “Allah’ım beni bugün ki adalete muhtaç etme diye.” Duamı ediyorlar? Demek ki adaletin yerine gelmemesi BEKA sorunu imiş.

Sokaklarda işsiz sayısı her gün artıyor, insanlar evine ekmek götüremiyorsa! Çocuğunun ihtiyacını karşılayamayıp, mahcup düşüyorsa budur bizim BEKA sorunumuz.

Kamu ’da işe göre adam almayıp, adama iş buluyorsak. Bu sebeple, kamu’ da işler yürümüyorsa, çıkmalar nedeni ile ihale edilen işler bitmiyor, yarım kalıyorsa budur BEKA sorunumuz.

Herkesin şapkasını önüne koyup, kim hata yapıyorsa onun üzerine gidip, kanayan yaramızın kurutulması, kanın durdurulması gerekiyor.

Yoksa işlerimiz kötüye gider, böyle giderse. 

 

Mustafa Yolcu

22.04.2019


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN2023'te Kimi Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstersiniz?

2023'te Kimi Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstersiniz?